Działania Stowarzyszenia w roku 2018

1.

Projekt MAMMOVO Laboratorium Macierzyństwa to zajęcia edukacyjne i rozwojowe dla dzieci i rodziców. Projekt w pierwszym kwartale 2018 był dofinansowany z Projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”. 

2.

Cykl spotkań „Narodziny i co dalej” na na celu umożliwienie rodzicom niemowląt porozmawiania ze specjalistami zajmującymi się: fizjoterapią dzieci, fizjoterapią kobiet po porodzie, chustonoszeniem, rozwojem mowy, dietetyką, pedagogiką. Spotkania ze specjalistami pozwalają rodzicom rozwiać wątpliwości, wzmocnić ich kompetencje, dokonywać świadomych wyborów dotyczących rozwoju ich dzieci.

3.

Konferencja Edukacyjna „Być Rodzicem”.

„Być rodzicem. Jak zadbać o zdrowy rozwój dziecka” – tak brzmi hasło drugiej edycji konferencji edukacyjnej, która w sobotę 22 września 2018 odbyła się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.
Konferencja współfinansowana była z budżetu Miasta Tarnowa.

Wykłady skierowane był do rodziców tarnowskich dzieci, jak również do opiekunów, wychowawców oraz pedagogów placówek edukacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych. Konferencja ma na celu poszerzenie ich wiedzy na temat prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego dziecka. Dzięki wiedzy nabytej podczas tego spotkania, jego uczestnicy nauczą się zapobiegać problemom rozwojowym i chorobom dzieci oraz – w razie konieczności – wychwytywać je na wczesnym etapie.

Konferencja obejmowała pięć paneli, w ramach których odbyły się wykłady i dyskusje. Były one prowadzone przez ekspertów ze specjalistycznym wykształceniem, doświadczonych w pracy z dziećmi i rodzicami: psychologa, pedagoga, doradcę laktacyjnego oraz terapeutę.
Prelegentami w tej edycji byli:
Elżbieta Smajdor – certyfikowana doradczyni laktacyjna
Magdalena Komsta – psycholog, pedagog, autorka bloga wymagające.pl
Kamil Nowak – pedagog, autor bloga „Blog ojciec”
Magdalena Bodzioch – fizjoterapeutka „Fizjobobas”
Jarosław Żyliński – psycholog, autor bloga „Psychoblog Jarka Żylińskiego”

4.

Projekt  „Czytelnia tarnowskich rodziców” . Regał z literaturą rodzicielską oddajemy w ręce tarnowskich rodziców, wychowawców i wszystkich tych, dla których literatura związana z wychowaniem i rodzicielstwem bliskości jest ważna. Teraz jest ona dostępna w otwartym regale „Czytelni tarnowskich rodziców” w siedzibie Stowarzyszenia MAMY TARNÓW.  Projekt powstał w ramach FIO – Małopolska Lokalnie Południe. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego. ZOBACZ FILM

5.


Projekt TATYwarsztaty to darmowe warsztaty dla dzieci i ich tatusiów. W ramach projektu odbyły się: geologiczne TAJEMNICZE WYKOPALISKA, ZABAWKOWY OSTRY DYŻUR-naprawianie zabawek, warsztaty fryzjerskie „WARKOCZYKI I KUCYKI”. Projekt współfinansowany przez Tesco Polska w ramach projektu „Decydujesz, pomagamy”.

6.

Tarnowskie Targi MAMA&DZIECKO organizowane przez Stowarzyszenie Mamy Tarnów jako jedyne tego typu wydarzenie w regionie dla rodzin z Tarnowa i okolic. Podczas IV edycji uczestnicy mogą zapoznać się z ofertą lokalnych wystawców których oferta skierowana jest do rodzin na każdym etapie ich życia, a także z ofertą ogólnopolskich firm, których działalność jest związana ze zdrowym, ekologicznym i świadomym rodzicielstwem.

7.

Projekt „Każde dziecko ma talent. ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE SKRZYDŁA”. Projekt jest przeznaczony dla UCZNIÓW klas 1-3 Szkoły Podstawowej. Zajęcia dla uczniów z klas 1-3 oraz ich rodziców są bezpłatne. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. FOTOGALERIA

8.

„BAWIALNIA Mamy Czas” Wolna strefa zabawy dla dzieci + kawa dla rodziców to nowa inicjatywa Stowarzyszenia MAMY TARNÓW polegająca na zaoferowaniu rodzicom w Tarnowie miejsca, w którym mogą pobawić się z dzieckiem, porozmawiać z innymi rodzicami/znajomymi, popracować zdalnie oraz wypić kawę lub inny ciepły napój. Miejsce to ma sprzyjać integracji rodziców i udostępnieniu przestrzeni przyjaznej małym dzieciom. Bawialnia będzie znajdowała się w siedzibie Stowarzyszenia MAMY TARNÓW, w której regularnie odbywają się działania dla rodziców i dzieci: zajęcia rozwojowe, wykłady, spotkania ze specjalistami.